Chcesz być szczęśliwy? Po prostu zwolnij

Jadąc rano do szkoły, czy pracy nikt nie ogląda się za siebie i każdy jest pochłonięty swoimi sprawami. Trzeba zapłacić za światło, zro...

Kobieta, Dziewczyna, Swoboda, Szczęśliwy, Słońce

Jadąc rano do szkoły, czy pracy nikt nie ogląda się za siebie i każdy jest pochłonięty swoimi sprawami. Trzeba zapłacić za światło, zrobić raport na czwartek, kupić mleko.. Planujemy to, co zrobimy, a nie analizujemy tego, co już jest...
Są momenty w ciągu dnia w których możemy się zatrzymać. Kurczę nawet w toalecie ludzie rozmyślają!

Za każdym razem kiedy stracimy kogoś bliskiego plujemy sobie w brodę, że nie spędzaliśmy z tą osobą wystarczająco dużo czasu. Nie musimy sobie mówić "może wypadałoby jednak tą babcię odwiedzić bo niedługo do piachu pójdzie". Takie myślenie jest błędne. Chodzi o to żebyśmy o tej osobie pomyśleli, że chcemy z nią mieć jak najwięcej miłych wspomnień których nie będziemy żałować. Najważniejsi są nasi bliscy. Warto się czasem zatrzymać i o nich pomyśleć. Wierzcie mi, że poczujecie się o wiele lepiej.

Zauważyłam, że bardzo ciężko przychodzi nam myślenie o pozytywnych rzeczach. Są dwa typy ludzi: ci którzy robią bo muszą, i tacy którzy robią bo chcą. Ci pierwsi budząc się rano nie zastanawiają się nawet co dobrego im przyniesie dzień tylko robią wszystko z automatu bo tak trzeba i tyle. A ci drudzy nawet jak dzień jest kiepski doszukują się pozytywnych aspektów i to jest fajne.

A może jednak jednak to życie jest spoko? Ekspedientka w sklepie miło się do Ciebie uśmiechnie, nauczycielka w końcu doceni twoje starania na lekcji i postawi Ci dobrą ocenę... Postarajmy się wyłapać takie drobnostki które mogą poprawić humor. Ktoś powie "to nic takiego..", ale TO JEST COŚ. To TY zapracowałeś na tą dobrą ocenę. 

Jeśli masz złą chwilę to spróbuj pomyśleć o tym, że wszystko da się naprawić i nie jesteś na przegranej pozycji. Dobre w złej sytuacji jest to, że dostajemy kolejną życiową lekcję i to nie pójdzie na marne. Jesteśmy wzbogaceni o nowe doświadczenia. 

Widzisz? Wystarczy tylko pomyśleć, a żeby to zrobić po prostu zwolnij ;-))

Jesteście osobami, które żyją w biegu czy raczej czasem mają chwile rozmyślań nad tym ile macie w tym momencie? Zachęcam do dyskusji w komentarzach :-)

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Masz rację, warto czasem zwolnić, zatrzymać się na chwilę, bo mogą nam umknąć ważne rzeczy...

  OdpowiedzUsuń
 2. pięknie napisane :)
  http://eunikovakinga.blogspot.com/2015/12/winter-is-coming.html

  OdpowiedzUsuń
 3. wonderful! I love and i follow your blog, please follow me too
  http://alamodenatine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajny post
  obserwujemy?
  http://paolciapolcia16.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem z tych bardziej rozmyślających. Nie bujam w obłokach ale staram się doceniać to co mam i dostrzegać drobne, pozytywne rzeczy w swoim życiu. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. :-)