Idealna we wszystkim

- Zobacz córka Nowaków chodzi na kółko szachowe, co roku ma świadectwo z paskiem i jest taka miła. A ty? Dlaczego znowu dostałaś 1 z ...


- Zobacz córka Nowaków chodzi na kółko szachowe, co roku ma świadectwo z paskiem i jest taka miła. A ty? Dlaczego znowu dostałaś 1 z polskiego?

Myślę, że dużo z Was spotkało się kiedyś z podobną sytuacją. "Powinnaś umieć to, to i to", "Co z tego, że masz 5 z fizyki, jak z chemii są same 1". Nienawidzę być stawiana w takiej sytuacji. Nie ma ludzi którzy umieliby wszystko, i dobrze o tym wiem, ale i tak jest mi przykro że nie spełniam czyiś oczekiwań. Jasne może nam się tak wydawać, że ktoś umie wszystko, bo są osoby które sprytnie ukrywają swoje mankamenty, wady czy jakieś słabości. Wierzcie mi jednak, że to są tylko pozory i nie ma podziału na gorszych i lepszych. Każdy z nas ma jakieś umiejętności o których może nawet nie wie. 

Bardzo często jest tak, że czujesz się beznadziejnie bo wymaga się od Ciebie wszystkiego: posprzątaj dom, zarabiaj pieniądze, wyglądaj zawsze nienagannie. Nie da się tak długo pociągnąć czasem trzeba sobie odpuścić i mieć wszystko w czterech literach. I co? Zamkną Cię za to w więzieniu?

Nie ciśnij się tylko dlatego, że ciąży na Tobie presja. To Twoje życie i masz prawo się uczyć wszystkiego w swoim tempie. Popełnionych błędów też nikt nie ma prawa Ci wytykać bo jesteś TYLKO CZŁOWIEKIEM A NIE ROBOTEM. Daj sobie trochę swobody. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto zauważy Twój wysiłek. 

Jeżeli jesteś osobą która wymaga, to postaw się w sytuacji osoby od której coś wymagasz. Ile dobrego ostatnio zrobiła, że może być zmęczona i przytłoczona obowiązkami. Nawet mała ilość empatii jeszcze nikomu nie zaszkodziła, serio. Zastanów się ile ma zalet, a nie wytykaj tylko to, co robi źle. Warto zwracać uwagę na czyjeś sukcesy bo możemy komuś naprawdę poprawić humor.

Spróbuj zrobić sobie dzień kiedy masz wszystko gdzieś. Liczy się tylko twój tyłek. Byle nie za często bo wiadomo z zbyt dużo wolnego czasu rozleniwi każdego. Postaraj się odkryć swoje mocne strony oraz zalety.

A jak jest z Wami? Często wymaga się od Was wszystkiego na raz?

You Might Also Like

3 komentarze

 1. czasami zdarza mi się, że wymagam od siebie dużo, a czasami wcale ;)

  zapraszam do mnie ;)
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. super napisane najbardziej podoba mi się stwierdzenie "człowiek a nie robot"
  obserwujemy?
  http://paolciapolcia16.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. :-)